Skip to Content

AUTENTICKÉ VLASY A KRÁSA

TIPY Z CELÉHO SVĚTA

AUTENTICKÉ VLASY A KRÁSA TIPY Z CELÉHO SVĚTA

KOMUNITA

Hnutí za skutečnou krásu Authentic Beauty podporuje ženy ve vyjádření jejich vlastní autentické krásy a v odvaze být samy sebou. Krása není univerzální hodnotou, ale spíše hodnotou ovlivněnou kulturou. Navíc původní vlasové struktury a další fyzické vlastnosti mají vliv na to, které styly jsou oblíbené a lze je snadno vytvořit.

Autentické vlasy a krása v Indii, Jižní Koreji a Japonsku

Ve většině asijských kultur představují dlouhé vlasy a rozjasněná pleť základ pro regionální varianty standardů tradiční krásy. Ačkoli mezi jednotlivými zeměmi a kulturami existuje mnoho rozdílů, bezchybný obličej orámovaný bohatou hřívou tmavých, zdravých lesklých vlasů je všeobecně považovaný za krásný. Délka a síla vlasů je důležitá zejména v zemích jako je Indie, kde jsou dlouhé vlasy symbolem ženskosti.

Vysoce vyspělý beauty průmysl v Jižní Koreji ovlivňuje globální trendy, ale většinou se ve vztahu k vlasům chová tradičně. Tajemství skutečné krásy spočívá v čistých a zdravých vlasech, proto je pro vaše vlasy stěžejní používat vhodné produkty. 

V Japonsku byly během období Heian považovány za vysoce žádoucí nepředstavitelně dlouhé vlasy a neuvěřitelně bílá pleť a tento styl můžeme pozorovat i dnes. Nicméně aktuálním trendem jsou vlasy kratší - a mnohem barevnější. Hrubá mikáda s rovnými ofinami přichází ve všech odstínech duhy. Velmi oblíbené jsou vrstvené, asymetrické, originální a experimentální styly, zvláště ve street stylu hlavního města Tokia.

Jednou z věcí, které se asijské ženy intenzivně věnují, je UV ochrana. Chránit se před sluncem nevede pouze k ochraně pleti před opálením a poškozením - zůstávat ve stínu, nosit klobouk nebo slunečník je přínosné i pro vlasy. Dokončete jakýkoli účes aplikací spreje obsahujícího látky pro ochranu před UV paprsky.

Autentické vlasy a krása v Austrálii

Obyvatelé Austrálie si také velmi dobře uvědomují dopady slunění, ale místo touhy po bledé pokožce vychází jejich ideál krásy z bezpečného zářivého opálení dosaženého venkovním životním stylem spojeným s tou nejlepší ochranou před sluncem. Není třeba dodávat, že Australanky jsou expertkami na péči po slunění. Autentická plážová krása je pro ně naprosto přirozená, protože 85 % populace zde žije do 50 km od moře. Potřebují se jen ponořit do oceánu, během chvilky pak ze slaných vlasů vykouzlí ležérní účes s přirozenými prosluněnými melíry. Pro zachování zdravého vzhledu vlasů je vhodné používat pečující produkty, jako je regenerační řada pro poškozené vlasy přinášející ideální hýčkající péči po slunění.

Autentické vlasy a krása ve Skandinávii 

V Severní Evropě není po většinu roku problémem slunce nebo teplo, ale dlouhé, drsné zimy doprovázené střídáním venkovního chladného vzduchu a teplého, suchého vzduchu uvnitř, což je pro vlasy a pleť velmi náročné. Strava bohatá na zdravé esenciální mastné kyseliny, hydratace vlasů a beauty produkty se hodí před, během i po zbožňovaném beauty rituálu: sauně. Ta je skvělá pro zářivou pleť, a dokonce ji můžete využít i pro hloubkové vyživení vlasů. 

V létě jsou naprosto nezbytné dlouhé vlasy pro krásně zaplétané účesy, které jsou v oblibě zejména pro nejrůznější slavnostní příležitosti. Při letním slunovratu, kdy slunce (téměř) nezapadá, nosí švédské ženy - a někdy i muži - ve svých ležérně zapletených vlasech divoké květiny. To je styl, který se aktuálně stává trendem, ale zároveň představuje nadčasovou oslavu přirozených vlasů a krásy.

Autentické vlasy a krása ve Francii

Příručky pojednávající o tom, jak dělat věci podobně jako Francouzky, jsou oblíbeným žánrem. Prostě si nemůžete pomoct a zajímá vás, jaká jsou tajemství stravy, životního stylu, módy, vlasů a krásy "les Francaises". Obecně platí, že jejich styl lze charakterizovat jako "méně je více" a "zkuste vypadat tak,jako kdybyste se vůbec nesnažili". Toto pravidlo platí i pro péči o pleť a vlasový styling. Neviditelný make-up a ležérní účes tvoří typický vzhled stylových Pařížanek - od Françoise Hardy a Jane Birkin až po Vanessu Paradis a Marion Cotillard. K vytvoření takového stylu budete potřebovat bezchybnou pleť a zdravé, perfektně ostříhané vlasy. Zvolte si strukturovaný střih, díky kterému bude účes plný přirozeného pohybu a elegantního vzhledu, a to i v případě uvolněného stylu. Pro neviditelný styling přinášející vlasům poddajnost, uhlazenost a nenucenost vyzkoušejte přípravný sprej. Nastříkejte na vlasy před jejich uschnutím, pak je stačí pročesat prsty a můžete jít. Pro ještě ležérnější bezstarostný styl použijte trochu tvarujícího krému na vlasy, zapleťte je a přes noc nechejte přirozeně uschnout.

Autentické vlasy a krása v Mexiku a Brazílii

Jedním z nejefektivnějších tajemství, které byste měli ukrást od žen v Jižní Americe, je krásný spánek, nebo-li siesta. Tento zvyk pochází ze Španělska, ale rozšířil se i přes oceán. Neexistuje lepší způsob, jak zvýšit množství energie a osvěžit obličej, než dopřát si během odpoledne krátký spánek, stejně jako to dělají v Kostarice, Ekvádoru a Mexiku. 

Ideály krásy rozšířené v Mexiku měly po desetiletí velký vliv v Severní Americe díky subkulturám Latina, Chola a Chicana překračující hranice. To přetrvává dodnes, ale došlo k jejich proměně díky hnutí Xicana, které se zabývá archetypy latinskoamerické krásy. Zahrnuje analýzu tradičních pohledů na to, co dělá ženu krásnou a jak mohou být jednostranné ideály krásy limitující. Nicméně ženy Xicana chtějí být autentické díky tomu, že přijmou své dědictví, včetně domorodých prvků a jsou pyšné na styly zdůrazňující jejich objemné těžké vlasy. Tyto styly často vzdávají hold ikoně feministek Fridě Kahlo,která v matriarchální společnosti Tehuantepec hledala inspiraci pro vlasy, krásu a módu.

Americké ženy na jih od rovníku obecně oceňují dlouhé, vlnité a objemné vlasy, které jsou často protkávané přirozeně působícími melíry. Například, když chcete vědět, jaké styly jsou v kurzu na pláži Ipanema, podívejte se na supermodelku Gisele Bündchen a brazilské andílky Victoria´s Secret, které se vydaly po stopách Adriany Lima. Ale počasí v Brazílii může být také velmi vlhké, proto jsou kúry proti krepatění stejně důležité jako vyživující šampon a kondicionéry. Velaterapia, známá také jako řez svíčkou, dává zcela jiný význam pojmu ohnivé latinskoamerické krásy. Technika zpopularizovaná po celém světě brazilskými modelkami a jejich záviděníhodnými vlasy vychází ze spálení roztřepených konečků svíčkou, což vytváří hezký zdobný efekt bez zkrácení délky. Pokud ve vás tento postup vzbuzuje obavy, můžete místo toho zvolit hýčkající pečující režim.

Autentické vlasy a krása v Tanzánii a Nigérii

Africký kontinent je domovem mnoha etnik, kultur a ideálů krásy. V nejteplejších částech Afriky mají ženy většinou krátké vlasy, z důvodu praktických a estetických. Ve starodávném Egyptě bylo odstranění vlasů součástí zkrášlujícího rituálu u mužů a žen, mnohé z nich pak nosily místo svých přirozených vlasů paruky. 

U Masajů žijících na poušti Serengheti jsou pro ženy typické krátké vlasy. Zatímco mužští válečníci nosí zapletené copy prokazující jejich status, ženy mají krátké účesy, což kompenzují barevnými korálky a šperky ve vlasech. Divoký vzhled nedávno dostal moderní podobu díky boxerskému zápasu Black Panther, ve kterém jsme mohli vidět prostovlasé ženské bojovnice z fiktivního království Wakanda, které nebyly nepodobné Masajským ženám.

Nejrůznější techniky zaplétání, vyčesávání a natáčení pocházející z dalších kultur, se posunuly od tradičního k modernímu pojetí a rozšířily se po celém světě. V Nigérii jsou ženy zaplétající copánky velmi nápadité, kreativní a ovlivněné nejrůznějšími kmenovými a etnickými styly, jak to můžeme vidět například u kmene Yoruba v podobě copánků se zapletenými mušlemi, vějířovitých hřebenů kmene Igbo a vysokého Akaba stylu, který se stal populární v 60. letech. Velkou výhodou zaplétaných účesů je, že navzdory úsilí vynaloženému na jejich vytvoření, takovýto účes vydrží dlouho, vyžaduje minimální styling, ale maximální péči.

Nezáleží na tom, jestli je účes náročný na péči nebo téměř bezúdržbový, jestli je tradiční nebo vysoce módní, ženu dělá krásnou pocit, že se ve svém těle cítí dobře a má ráda svůj styl. Být autentická je krásné - po celém světě!

#AUTHENTIC­BEAUTY­MOVEMENT
O NÁS