Skip to Content

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT

PRODUKTY S INTEGRITOU

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT PRODUKTY S INTEGRITOU

KOMUNITA

Promyšlené produkty vlasové péče představují kombinaci nejmodernějších vědeckých poznatků, pečlivě vybraných ingrediencí a cesty plné nepřetržitého objevování. Zjistěte, jak si tyto elementy našly svou cestu do vysoce efektivních receptur Authentic Beauty Concept. 

Už od nepaměti se člověk snažil mít zdravé vlasy. Nejrůznější kultury po celém světě používaly k dosažení lesklého vzhledu vlasů spoustu rostlin, od oříšků a olejů ze semínek přes dužiny ovoce až po drcené bylinky. S tím, jak se postupně zdokonalovaly naše vědecké a technologické poznatky, jsme objevovali stále sofistikovanější metody umožňující využívat tuto sílu. Stejně tak se i ingredience vyvinuly z primitivnějších kombinací do specializovaných receptur. Produkty Authentic Beauty Concept jsou vytvořeny ze speciálních kombinací přírodních čištěných extraktů. Například řada hydratačních produktů pro suché vlasy obsahuje extrakt z manga a extrakt z bazalkového listu. Mango je známé svým bohatým obsahem antioxidantů, vitamínů a minerálů, bazalka je známá svými protizánětlivými vlastnostmi. Přečtěte si, jako jsou tyto ingredience získávané, čištěné a uchovávané díky pokročilé vědě.

Nejdříve jsme hledali tradiční využití rostlinných ingrediencí a vyhledávali jsme informace o přirozených zkrášlujících produktech z celého světa, stanovili jsme účinnost a vhodnost každé složky a nominovali ideální kombinace ingrediencí vyhovující specifickým potřebám vlasů. Jakmile jsme vybrali rostlinné složky pro danou řadu produktů, začlenili jsme je do účinných receptur Authentic Beauty Concept. Pro získání pravé esence z rostlinných ingrediencí, jsou ve své syrové podobě obklopeny ultrazvukovými vlnami, které je šetrně otevírají a získávají z nich koncentrovaný obsah. Tato metoda získává extrakty z ingrediencí efektivně a zaručuje zachování jejich benefitů. Koncentráty jsou pak destilovány s využitím páry pro vyextrahování skutečné esence ingrediencí, velmi podobně jako u procesu jemné extrakce esence vůní při výrobě parfémů. Tento eco-sound® proces má několik výhod. Studená jemná extrakce je nízkoenergetická, její vedlejší produkty je možné znovu použít, ale nejdůležitější je zachování molekul citlivých na teplo. 

Představte si mango. Určitě nechcete mít ve svém přípravku na vlasy nadbytek ovocného cukru, nepoddajná rostlinná vlákna nebo dokonce nadbytek vody. Jeden způsob, jak dostat z manga aktivní ingredience, je použít hrubou sílu, ovoce rozdrtit, ale během tohoto procesu může dojít ke ztrátě cenných molekul. Další možností je uvařit dužinu, dokud se nezredukuje na husté pyré, přitom ale dojde k likvidaci složek citlivých na teplo. Co kdybyste mohli protřepat celé ovoce tak šetrně, že se každá rostlinná membrána rozpadne a uvolní svůj obsah? To umí technologie eco-sound® s extraktem z manga a extraktem z listů bazalky - nebo-li Mangifera Indica a Ocimum Basilicum, což jsou názvy, které vidíte na seznamu ingrediencí. Tyto složky najdete v hydratační řadě Authentic Beauty Concept, která hýčká a zvlhčuje normální až suché vlasy.

Authentic Beauty Concept používá pečlivě a cíleně vybrané ingredience. Věříme, že to, co z produktů vynecháme, je stejně důležité jako to, co do nich vložíme. Rozhodli jsme se nepoužívat silikony, sulfáty*, parabeny, minerální oleje nebo umělá barviva. Podařilo se nám vytvořit 28 veganských receptur z 31 a stále pracujeme na tom, aby se zbývající 3 také staly veganskými. Chceme vyrábět etické produkty. Například od roku 2017 podporujeme iniciativu Sustainable Guar Initiative - program zlepšující životní podmínky tisíců drobných farmářů pěstujících guarové fazolky v Indii pomocí transparentního hodnotového řetězce. V našich produktech se Guar** používá jako pečující složka, usnadňuje rozčesávání a vzhled vlasů.

Přečtěte si vice o dalších ingrediencích, díky nimž je každá naše řada speciální.

Všechny Typy Vlasů 

Další příklad pečlivě vybraných ingrediencí najdeme v Hloubkově čistícím šamponu pro všechny typy vlasů. Receptura s rýžovým extraktem, eticky získávaným v jihovýchodní Asii, pomáhá absorbovat mastnotu a nečistoty z vlasů a pokožky hlavy.

Hydrate

Hydratace

Přidání mangového a bazalkového extraktu do hýčkající receptury pro suché vlasy by bylo přínosné už jen pro tu příjemnou vůni. Fakt, že tyto ingredience obsahují také vitamíny a minerály, mají antioxidativní a protizánětlivé vlastnosti, je obrovský bonus.

Objem 

Přidání objemového efektu vašim vlasům je stejně snadné, jako obohacení vaší snídaně o zdravé ingredience. Receptura s extraktem zeleného čaje a nádechem povzbuzující limetky dodává tvar a objem.

Regenerace

Příznivci superpotravin vědí, že javorový sirup a pekanový ořech nejsou dobré pouze k jídlu, ale jsou také spolehlivými veganskými zdroji energie a síly. Extrakty z javoru a pekanových ořechů jsou také super složkami v naší regenerační receptuře pro silné lesklé vlasy. 

Lesk

Datle a skořice zní jako chutná kombinace, ale jsou to také ingredience známé svými tónovacími, zpevňujícími, zvlhčujícími, povzbuzujícími a vyživujícími účinky. Extrakty z těchto veganských pochoutek jsou součástí našich ingrediencí v receptuře rozjasňující barvené vlasy.

Styling 

Vytvoření vysoce výkonné stylingové řady, která dokonale doplňuje naše čisté pečující produkty, je velkou výzvou. Hvězdné extrakty této řady zahrnují bambucké máslo, kokosový olej a kaolínovou hlínu.

* sulfátové surfaktanty
** Guar Hydroxypropyltrimoniumchlorid

VÍCE O HNUTÍ AUTHENTIC BEAUTY

  • AUTENTICKÝ VYHLEDÁVAČ PRODUKTŮ

    Najděte produkty pro péči o vlasy a styling Authentic Beauty Concept, které splňují potřeby vašich vlasů. 

    PRODUKTY 

  • VYHLEDÁVAČ SALONŮ

    Najděte si nejbližší Authentic Beauty Concept salon. Níže zadejte vaše město, oblast nebo PSČ. 

    SALONY