Skip to Content

MINIMALISMUS

- ŽIVOTNÍ FILOZOFIE

Méně je více: Pro klidný a jednoduchý život

MINIMALISMUS - ŽIVOTNÍ FILOZOFIE

KOMUNITA

Život může být přeplněný stimuly, komplikovaný nebo nepřehledný. Když se zamyslíme nad definicí minimalismu, první věc, která většinu lidí napadne, je "méně". Minimalistické umění používá méně barev, redukované motivy a jednoduché tvary. Hudební minimalismus vyžaduje méně nástrojů, jednodušší melodie a někdy i naprosté ticho. V módě znamená méně zdobení, jednoduché linie, ostré tvary, důraz na detail a omezená barevná schémata. Minimalismus můžeme doslova vyjádřit jako "méně je více". Menší množství sytějších barev, jednodušší, ale sofistikovanější tvary, umění, které nabízí více prostoru a více ticha, design nabádající diváka, aby udělal krok zpět. 

Minimalismus jako životní filozofie vyznává jednodušší život s menším množstvím pečlivě vybraných věcí, méně závazků a méně hluku, větší důraz na skutečně podstatné věci, více času a větší klid. Minimalismus jako životní filozofie po vás nevyžaduje, abyste rozdávali všechny své věci a zřekli se všech světských požitků. Místo toho vás podporuje v tom mít méně věcí, zaměřit se na ty se skutečnou hodnotou a na lidi a události ve vašem životě, které jsou pro vás důležité. Konečným výsledkem není omezení, ale svoboda. Jak vám může minimalismus pomoct prožít klidný a jednoduchý život? Podívejte se dále!

Minimalismus doma: Méně nepořádku, více klidu

Japonská autorka Marie Kondo zpopularizovala minimalistický životní styl na Instagramu díky svému globálnímu bestselleru Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy. Její metoda “KonMari” navrhuje postupný proces uchovávání pouze těch věcí, které "jiskří radostí". Ve skutečnosti většina z nás potřebuje také mít určité věci, které nejsou zábavné, ale praktické, jako jsou pinzety, utěrky a kartáčky na zuby. Nicméně hlavní vzkaz zůstává: Omezení nepořádku vám přinese větší svobodu, více místa, více klidu a větší ocenění věcí, které jsou skutečně důležité. Čím méně máte, tím více si užíváte toho, co zůstane.

Minimalismus v práci:Více se soustřeďte, lépe pracujte 

Metodu “KonMari” můžete uplatit i v práci. Ukliďte si svůj stůl, udělejte si pořádek v počítači, v určitých časech ztlumte aplikace a odcloňte se od hluku a shonu rušné kanceláře posloucháním uklidňující hudby ve sluchátkách. Zaměřte se na skutečně důležité úkoly a vyhněte se ztrátě času při jednáních nebo frustrujících debatách. Nakonec se zbavte zásuvky s energetickými tyčinkami a pozornost vyžadujícího mobilního telefonu. V klidném uklizeném pracovišti, bez vyrušování a s jasným zorganizovaným programem zvládnete svou práci udělat za kratší dobu. Budete cítit, že máte všechno pod kontrolou.

Minimalismus v módě, umění a designu: Vybírejte chytře, vytvářejte více

Kapitalismus nás povzbuzuje v tom, abychom spojovali emoce, přání a sebehodnocení k předmětům. Zákazníci odvozují své potěšení od nákupu nových věcí, od ukazování svého majetku a porovnávání se s ostatními lidmi. Minimalismus vás může osvobodit od potřeby neustále si kupovat nové oblečení, věci do bytu a elektrické přístroje. Místo toho vás naučí vybrat si módu a předměty, kterou jsou vysoce kvalitní, trvanlivé a nadčasové. Dobře zvolené kousky vám přinesou více potěšení a vydrží déle, jsou udržitelnější a jsou v souladu s filozofií minimalistického životního stylu. Omezení luxusu. Můžete také získat kreativitu a najít způsob, jak vyjádřit sami sebe prostřednictvím oblečení, předmětů nebo umělecké tvorby vytvořené vašima vlastníma rukama. 

Minimalismus a čistá krása: Menší množství, více kvality 

Čistá krása není to samé jako minimalismus, ale hodně se navzájem prolínají. Minimalismus znamená vlastnit méně zkrášlujících produktů, vybrat si ty, které vyhovují vaší pleti a typu vlasů a mají čisté receptury plné vysoce efektivních ingrediencí. Stejně tak čistá krása znamená pečlivě zvolené ingredience a nepoužívání škodlivých složek. V Authentic Beauty Concept věříme, že to, co z produktů vynecháme, je stejně důležité jako to, co do nich vložíme. Každá řada je vytvořená s pečlivě vybraných ingrediencí pro čisté, jednoduché a efektivní produkty. Čistá krása se v salonu setkává s minimalismem prostřednictvím vlasového rituálu, který zklidní a odstraní vše nadbytečné. To, co zůstává, je to, co stojí za zapamatování. Pro odreagování a zklidnění vašeho vnitřního já.

VÍCE O HNUTÍ AUTHENTIC BEAUTY

  • AUTENTICKÝ VYHLEDÁVAČ PRODUKTŮ

    Najděte produkty pro péči o vlasy a styling Authentic Beauty Concept, které splňují potřeby vašich vlasů. 

    PRODUKTY 

  • VYHLEDÁVAČ SALONŮ

    Najděte si nejbližší Authentic Beauty Concept salon. Níže zadejte vaše město, oblast nebo PSČ. 

    SALONY 

#AUTHENTIC­BEAUTY­MOVEMENT
O NÁS