Linda Shalabi

Linda Shalabi

Hovory se skutečnými experty:

vlasová stylistka Linda Shalabi

Community

Linda Shalabi je chodící, mluvící a velmi přesvědčivý příklad svých vlastních profesionálních služeb. Švédská kadeřnice je na módní scéně New Yorku známá svými přirozenými živými účesy, se kterými vytváří modelkám a influencerům styl připomínající ranní probuzení #wokeuplikethis – v tom nejlepším slova smyslu. Způsob, jakým nosí své dlouhé hnědé vlasy vypovídá o její uvolněné stylingové filozofii: zdravé, přirozené a odlehčené vlasy. Díky svým profesionálním dovednostem, osobnímu stylu a pozitivnímu přístupu se Linda stala přední postavou hnutí za skutečnou krásu Authentic Beauty, které podporuje každého v objevování své vnitřní krásy. Tuto myšlenku uplatnila i u úpravy vlasů Chloe Nguyen (více se o ní dozvíte na straně ČÍSLO) a Eriky Palkovičové (strana ČÍSLO) při fotografování pro Authentic Beauty Concept, když zvýraznila texturu a přirozenou krásu vlasů každé z modelek. Její práce pro Harper’s Bazaar, L’Officiel, Vogue Taiwan a časopis W také vychází z její snahy dostat z každé osoby, jejíž vlasy upravuje, to nejlepší.

Povídali jsme si s Lindou, abychom objevili její největší vlasová tajemství a zjistili, jak pro své zákaznice a sebe samu vytváří autentické účesy.

Authentic Beauty Concept: Co pro vás znamená autenticita?

 Pro mě je důležité být originální, jít si svou vlastní cestou a řídit se svým vlastním přesvědčením..a to je pro každého jiné. Řídíš se prostě svou intuicí. Například, vždycky jsem věděla, že chci pracovat s vlasy a že se chci věnovat módě, tak jsem si našla svou cestu. Pro mě je to o tom být upřímná sama k sobě.

Jak vyjadřuješ kreativní autentičnost ve své práci?

Myslím, že můžu říct, že moje práce je celkem přirozená a časově náročná. Často se mi stává, že do studia přijde modelka a já si řeknu, že bez make-upu a upravených vlasů vypadá úžasně. Někdy je dobré udělat krok zpátky a zjistit, že tato dívka nepotřebuje téměř žádné změny a jednoduše to nechat být. 

Myslím, že současná móda směřuje ke skutečné a neupravené opravdovosti. To znamená zaměřit se na individualitu a vyzvednout přirozenou krásu člověka a pracovat s tím, co má a ne vytvářet něco jiného. 

Linda Shalabi Styling

Byl váš styl vždycky tak přirozený?

Mám ráda přirozené vlasy, ale myslím si, že každý by měl mít svůj vlastní styl a ne každý chce mít přirozený styl, tak proč nevyzkoušet něco jiného? Jak jsem vyrůstala, vyzkoušela jsem bláznivé vlasové barvy a divoké účesy, nosila jsem výrazný make-up, ale teď, když jsem starší, jsem místo toho začala vyznávat přirozenou krásu. Se svými vlasy toho moc nedělám a takový styl se mi líbí. 


Jak přirozená krása souvisí se skutečnou krásou?

Skutečná krása pro mě znamená sebevědomí. Není důležité, jestli používáte spoustu make-upu nebo nenosíte žádný, důležité je být s tím spokojená. A to je pro mě autentičnost. Nikoho nesoudím za to, že nosí hodně make-upu. Když se v tom cítíte pohodlně a krásná, pak to tak dělejte. 

Linda Shalabi Interview

Co pro vás znamená omezený luxus?

Asi soustředit se více na to, co je v životě důležité. Žijeme v době přeplněné sociálními médii a materialismem, ale nic z toho není důležité, pokud se uvnitř sebe necítíte dobře. Krása je pro mě vnitřní záležitostí. Musíte být vyrovnaní a chovat se hezky k lidem kolem sebe. 

Myslím, že by se každý o sebe měl hezky starat, já ráda používám vlasové doplňky, dopřávám svým vlasům přírodní masky a dělám věci, u kterých se cítím dobře. Medituji a cvičím jógu a myslím, že tento druh krásy přichází zevnitř. Když se cítíte dobře, staráte se o sebe, pak nemusíte na svém zevnějšku tak moc pracovat.

Jak vytváříte moderní vlasovou strukturu?

Odlehčenou strukturu vytvářím použitím vhodného množství pečlivě vybraných produktů. Když chci vlasům přidat trochu pohybu, použiji kulmu a vlasy pak zvýrazním leskem. Myslím si, že v rámci nejmodernějšího přístupu se pracuje s tím, co máte a věci se příliš nekomplikují.

Jak dosáhnete toho, aby se osobnost člověka rozzářila prostřednictvím výrazného stylu?

Pracuji s přirozenou strukturou vlasů dívek. Žádný účes není vhodný pro všechny. Musíte pro každou dívku používat různé techniky a odlišné produkty, protože je to velmi individuální.

Odborné tipy a doporučení Lindy Shalabi:

„Pokud cítíte, že jsou vlasy příliš suché, a chcete je od sebe trochu oddělit, použijte při jejich úpravě olej.“

Vlnité vlasy umyjte Hydratačním čistícím kondicionérem. 

“Zjistila jsem, že nemusím používat velké množství šamponu, protože vlnité vlasy jsou přirozeně suché. Když je myjete příliš, můžete je poškodit. Proto doporučuji místo šamponu používat čistící kondicionér, který vlasy kromě mytí ještě hydratuje.”

Zachovejte odlehčený vzhled vlasů pomocí pečujících produktů neobsahujících silikony a parabeny.

“Sleduji, co produkty vlasové péče obsahují, ale ještě větší pozornost věnuji tomu, co neobsahují. Receptury bez silikonů a parabenů zanechávají vlasy odlehčenější, nezatěžují je a nevytvářejí na nich zatěžující film.” 

V období mezi mytím vlasů používejte suchý šampon.

“Vlasy si myji dvakrát nebo třikrát týdně a mezitím používám suchý šampon.”

Více o hnutí Authentic Beauty

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF