Erika Palkovicova

Erika Palkovicova

Seznamte se s Erikou Palkovičovou, městskou kočovnicí s venkovskými kořeny

Community

Když pozorujete Eriku Palkovičovou, která se prochází ulicemi hlavních módních metropolí New Yorku, Paříže a Milána v ležérní cool modelkovské uniformě složené s obtažených džín, trička a designérských tenisek, je téměř nemožné představit si ji jako stydlivou a nejistou venkovskou dívku. Nicméně ona trvá na tom, že neobjevila svou vnitřní sílu a vnější krásu, dokud neopustila svou rodnou vesnici na Slovensku. "Pocházím z velmi malé vesnice, kde žije pouze 700 lidí. Pojetí krásy zde není tak otevřené, všichni se snaží sledovat stejné cesty, zejména pokud jde o trendy. Dnes si myslím, že pokud přijmete svůj vlastní styl a krásu, je to mnohem lepší. To jsem se naučila během svého cestování po světě. Krása není jen o dokonalém tvaru nebo perfektně vlnitých vlasech, ale může být o něčem úplně jiném. Hlavní je být prostě přirozená. Když jsem byla malá, neměla jsem na sobě ráda spoustu věcí, které teď ráda mám. Ale když jsem začala cestovat a poznala jsem různé kultury, různé rasy a různé lidi, dospěla jsem k poznání, že možná nejsem ta nejošklivější osoba pod sluncem." Je těžké si představit, že tato přirozeně krásná žena s dlouhými blond vlasy, atletickou postavou a zářící pletí mohla někdy považovat svůj vzhled za nepříliš hezký. Její skromné chování a plachost ukazují, že se sama sebou skutečně stala až po určité době.

Erika Palkovicova, the Urban Nomad with Country Roots

Když Erika mluví o svém životě, pohybuje se mezi vzpomínkami na dětství v blízkosti přírody a svou láskou k městskému životnímu stylu, který si užívá teď. "Ve velkém městě se cítím sama sebou, protože se tady můžu ztratit, nikdo mě nezná a nikdo na mě nemluví. Ve městě vás nikdo nevyrušuje, nikdo se na vás nedívá, takže můžete být do značné míry sama sebou, aniž by vás někdo pozoroval nebo soudil za směšné věci, což se vám na vesnici stává."Ačkoli ji její poslední výlet na Nový Zéland zavedl dosud nejdál od domova, vrátily se jí vzpomínky na dřívější prázdniny. "Cestování v dodávce mi připomíná způsob, jakým jsme trávili prázdniny, když jsem byla malá a spali jsme ve stanu. Chtěla jsem vidět nejrůznější věci, o kterých jsem snila, ale zároveň jsem se ráda vracela ke svým kořenům, spala jsem v dodávce a nevěděla, kde budu příští den. Je hezké prožívat kombinaci obojího."

Erika Palkovicova

Kromě jejích úžasných cestovatelských momentek z celého světa Erika pravidelně na Instagramu postuje jóga selfie. "S jógou jsem začala, když jsem byla v New Yorku, tak před čtyřmi a půl lety, a hned na prvním cvičení jsem jí úplně propadla. Předtím jsem dělala různé sporty, ale spíše ty kolektivní, jako volejbal a podobně, ale pak jsem chtěla dělat něco klidnějšího a relaxačního. Při cestování bylo celkem náročné vydržet cvičit, ale od minulého roku se skutečně snažím věnovat se józe každý den. Když mám od 7 práci, vstanu v 5. Snažím se vždy si stanovit alespoň jednu svou prioritu a v tuto chvíli je to jóga."

Ti, kteří poznali Eričinu autentickou osobnost jsou ti, kteří jsou jí nejblíž. "Myslím si, že jsem celkem otevřená a ráda mluvím o emocích, ať už jsem šťastná nebo smutná. Asi to některé lidi obtěžuje, ale taková jsem a nebudu to měnit."

Více o hnutí Authentic Beauty

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF