Said Rubaii

Said Rubaii

Hovory se skutečnými experty:

co si Said Rubaii myslí o autentickém berlínském stylu

Lidé

Said Rubaii ví přesně, co chce, co se mu líbí a - co je nejdůležitější - co se hodí k jeho osobnímu a profesionálnímu stylu. Navíc není stydlivý a umí dát ostatním najevo, když se mu něco nelíbí. V tom případě umí říct rezolutní  “Ne!”, ale mnohem častěji od něj uslyšíte nadšené “Ano!”. Na začátku své kariéry řekl ano kreativním výzvám a stal se cenami ověnčeným session stylistou. Působil na Berlínském Fashion Weeku a vytvářel módní editoriály. Před dvěma lety řekl ano dlouhodobější výzvě, když otevřel salon nesoucí jeho jméno v trendy berlínské čtvrti Mitte. Připojil se také k hnutí za skutečnou krásu Authentic Beauty, které povzbuzuje kadeřníky a jejich zákazníky, aby vyznávaly originální styl a autentické účesy. V salonu Said Rubaii je tento přístup v praxi skutečně uplatňovaný každý den. Od jedinečného industriálního designu interiéru, který vybíral Said, po vřelé přivítání, kterého se dostane každé zákaznici, až po moderní, ale snadno nositelné účesy, které vytváří. Každý aspekt salonu odráží charakter jeho majitele. Poprosili jsme ho, aby nám řekl více o svých zkušenostech ze salonu, o tom, co má a nemá rád a o svém životě v Berlíně.

Od mytí k péči, od mementa k autentickému vlasovému stylingu. Objevte osobitý autentický styl od Said.
Said Rubaii

Authentic Beauty Concept: Jaký máte ve vašem salonu přístup ke kráse?

Snažím se zákaznicím vytvořit účes, ze kterého budou mít pocit, že si ho vytvořily samy, a že je skutečný. Stěžejní myšlenka spočívá v tom být upřímný sám k sobě. Pro mě je také důležité, aby všechno v mé práci ladilo s mým životem a mou osobností. Pokud to nefunguje, neudělám to. Musí to být pro mě skutečné. 

Jak se tento přístup ke kráse odráží na prostředí salonu?

Pro mě bylo důležité mít něco odlišného, proto jsem spolupracoval s přítelem, který je architekt a zapojil jsem i rodinu. Sdíleli jsme naše vize a vymysleli spoustu zajímavých nápadů. Kombinovali jsme neobvyklé materiály, jako dřevo a kov, ale také jsme vytvořili velkou stěnu visících rostlin a můžete si také všimnout velkého nadšení pro detaily. Celkový efekt je kombinací industriálního cool stylu s vřelejší přívětivou atmosférou.

Said Rubaii authentic hair

Jaký druh zážitku nabízíte ve vašem salonu?

Pro mě je důležité, že všechny moje zákaznice - skutečně všechny - v salonu vždy vřele přivítám objetím. Protože většinu z nich znám už více než 10 let, jsou pro mě jako moje rodina. Považuji za velmi důležité, že když odchází ze salonu, jsou naprosto šťastné a vnímají, že se tam toho událo mnohem víc, než jen to, že navštívily kadeřnický salon.

Jak pomáháte svým zákaznicím vyjádřit jejich osobnost prostřednictvím vzhledu?

Myslím, že jde o pocit, který máte. Pro každou zákaznici v mém salonu mám v hlavě určitou představu a ta jí prostě sedí - vždycky. Myslím, že je důležité mít určitou vizi.

Co pro vás znamená, když se řekne "skutečné vlasy"?

Je to pocit, že vaše vlasy jsou příjemné na dotyk, že je cítíte, že si s nimi můžete trochu pohrávat a pohybovat. To znamená, že jsou skutečné, to je opravdovost.

Said Rubaii styling

Co pro vás znamená autentický berlínský styl?

Myslím si, že Berlín je skvělý, protože tady lidi můžou být tím, čím chtějí. V Berlíně můžete být naprosto svobodný, můžete být sám sebou, nemusíte před ostatními nic skrývat nebo něco předstírat. Ano - to je opravdový Berlín!

Jak vás inspiruje berlínská atmosféra a jak obohacuje vaši kreativitu?

Berlín je skutečně inspirativní město, protože tady najdete naprosté protipóly mezi normálním a skutečně bláznivým, třeba v techno klubech. Hudební scéna je pro mě osobně velmi důležitá. Trvám na tom, že si občas musím vyjít ven, abych změnil prostředí. Každý ví, že Berlín je proslulý svými techno kluby a já si myslím, že lidi tady jsou velmi inspirativní. A to je pro mě Berlín.

Odborné tipy a doporučení Saida Rubaiiho:

Stylista ví všechno nejlíp.
Není na zákazníkovi, aby říkal kadeřníkovi, jak má upravit vlasy. Spousta stylistů nemá vizi, takže jim zákaznice musí říkat, co mají dělat, a to je problém. Já si rád poslechnu, co moje zákaznice chce, ale pak podle své představy rozhodnu, jak by měl vypadat konkrétní účes. 

Pracujte s přirozenou strukturou vlasů, ne proti ní.
Důležité je pracovat s vlasy takovými, jaké jsou, a ne se je pokoušet nějak extrémně změnit. Pracujte s texturou vlasů a snažte se sladit je s obličejem, pak určitě dostanete ten nejlepší výsledek.

Na vůni záleží.
Pro mě jsou velmi důležité parfemace, protože mám rád různé vůně a když mi nevyhovují, nemůžu s nimi pracovat. Byl jsem vychováván velmi přísně. Můj otec vždycky říkal, ‘Když pro tebe něco není to pravé, nedělej to’, a já se tím řídím dodnes ve všem, co dělám, a to se týká i vůní. 

Více o hnutí Authentic Beauty

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF