Vyjádřete sami sebe

Vyjádřete sami sebe

Co pro vás znamená skutečná krása?

Příběhy

Krása není o dokonalosti. Ve skutečnosti jsou kreativní členové hnutí za skutečnou krásu Authentic Beauty tím nejlepším důkazem, že skutečná krása spočívá v nedokonalostech, velkých a malých. Řekli nám, proč je autentičnost novým cool směrem a jak oni sami v rámci své kreativní práce povýšili skutečnou krásu nad dokonalost.

Victoria Hunter (hair stylist and colourist)
Skutečná energie a krása přírodních barev
Victoria Hunter (vlasová stylistka a colouristka, Whittemore House Salon, New York, USA)
 

Victoria, guru přes vlasové barvy, cestuje po celém světě, aby školila profesioální vlasové stylisty v tom, jak dosáhnout přirozených barevných výsledků její technikou malování vlasů. Jemnou záři dodala vlasům Chloe Nguyen, Annabelle Belmondo, Eriky Palkovičové a Gabrielle Rul v rámci obrazotvornosti Authentic Beauty Concept. Skutečná krása je pro ni o pozitivních vlnách.

"Všechny nás utváří energie, a o tom to je. Skutečná krása je pro mě opravdovost, upřímnost, žádná faleš, je to jako energie a soulad s touto energií. Vždy, když vstoupím do místnosti, nasaji do sebe energii toho prostoru a lidí, kteří v něm jsou."

Celá Victoriina kariéra se točí kolem okouzlujících nedokonalostí, díky kterým jsou barvy v přírodě tak speciální.

"Naše malování vlasů je velmi vrstvené a výrazně trojrozměrné, není pouze povrchové. Přemýšlíme jako architekti - o tvarech a způsobu, jak je umístíme. Když jsem se seznámila s technikou malování vlasů, byla jsem nadšená, protože jsem se konečně cítila svobodná jako umělkyně. Všechno mi dávalo smysl a směr do budoucna, protože výsledky vypadaly jako z přírody. Když barvíte s fóliemi vlasy od kořínků po konečky stejnou barvou, nevytváříte to samé, co příroda. Když se podíváte na zvířecí srst, je nedokonalá, stejně tak jako dětské vlasy nebo vlasy přirozeně prosvětlené od slunce, takže když malujete vlasy, vytváříte něco, co dělá příroda. Nemůžete vymyslet nic lepšího, než napodobování přírody."

Tyler Johnston (session stylist)
Autentické vlasy a inspirace pouličním stylem
Tyler Johnston (session stylista, Londýn, Velká Británie)
 

Tyler je session stylista, který pravidelně pracuje s největšími jmény ze světa módy, krásy a fotografie a je autoritou pro světové celebrity. Byl po ruce a zařídil, aby Annabelliny a Gabrielliny vlasy vypadaly autenticky krásné. Tyler dosahuje svého typického vzhledu tím, že svou práci přizpůsobuje osobnostním rysům každého, s nímž pracuje.

„Pro mě je důležité být poctivý, pravdivý a dodat vlasům na autentičnosti. Opravdu vytvářím vzhled, který oslavuje individualitu, který oslavuje duši člověka, s nímž pracuji. Víte, vlasy musí vypadat jako součást člověka, nesmí být příliš oddělené.“

Tylerova práce zdobí obálky nejvýznamnějších časopisů o módě, nejoslnivější události s červeným kobercem a přehlídková mola všech týdnů módy tzv. Velké čtyřky, ale je přitom inspirována několika pěkně nepravděpodobnými zdroji.

„Mojí inspirací je víc než cokoli jiného ulice. Nejsem kadeřník, který by listoval módními časopisy, nesleduji, co tvoří jiní kadeřníci. Inspiraci čerpám na ulici, ze subkultur, z věcí, které zahlédnu při práci po celém světě. Vezmu tuhle inspiraci a přenesu ji do své práce. Často dělám šikmé a rozviklané střihy. Říkám jim protihlavové tvary, tak trochu pracuji proti přirozené rovnováze. Mám rád věci, které jsou nesprávné. Když je něco trochu praštěné a mimo, vyjdu z toho a něco z toho udělám. Bylo by moc jednoduché dělat pořád jenom to správné.“

Miranda Joyce (makeup artist)
Nedokonalé obličeje a autentický minimalismus
Miranda Joyce (make-up artistka, Londýn, Velká Británie)
 

Miranda si zvolila svou vlastní, velmi jedinečnou cestu do světa krásy a módy. Svou kariéru britské make-up artistky začala v "sedmičlenné dívčí kapele jako saxofonistka", když upravovala vlasy a make-up pro hudební klipy, pak pro módní časopisy. Pro focení Authentic Beauty Concept vytvořila jemný styl umožňující zdůraznění přirozené krásy modelek. Svou neobvyklou kariéru založila na dobrém instinktu a smyslu pro zachycení zvláštností jednotlivých obličejů.

“Mám ráda nedokonalosti. Tvoří krásu lidských obličejů. Dokonalost je nudná. Spíše než hodně make-upu mám ráda obličeje, hlavně to, co je činí zajímavými. Nesnažím se dosáhnout dokonalosti, nikdy, vždy se soustředím na nedokonalosti. Ta tvoří skvělé modelky - všechny jsou něčím zvláštní.”

Miranda byla ve správnou chvíli na správném místě, zastihla tu správnou dobu, kdy se trend stočil k minimalistickému stylu, který dodnes vyznává.

"Když jsem v 90. letech začala svou kariéru, módě vládl okouzlující styl, vytvářeli jsme objemné účesy, používali tělový make-up a zbožňovali jsme supermodelky. Pak jsem ale začala spolupracovat s [op módními fotografy] Davidem Simsem a Juergenem Tellerem, a to byl pro mě naprosto zásadní zlom. Všichni dohromady jsme vytvářeli nové věci, které byly neuvěřitelné. Úplně nový přístup k make-upu a estetice. Nešlo o to dodržovat nějaké vzory, byl to úplně nový způsob sebevyjádření, úplně nový make-up, který nikdo předtím neviděl, a bylo to moc vzrušující. Bez make-upu poprvé znamenalo bez make-upu. Byla to báječná doba.“

Karen Kaiser (swedish fashion stylist)
Móda vycházející z dobrého pocitu a pohodlnosti
Karen Kaiser (módní stylistka, New York, USA)
 

Karen se k módnímu stylingu dostala poměrně klikatou cestou. Dnes je v módních kruzích známá svou zálibou v čistých liniích, přirozených strukturách a bezstarostných stylech. Její práce je nenuceně ovlivněná jejím vědeckým titulem.

"Studovala jsem biologii, což je trochu neobvyklé. Myslím, že jsem začala tím, že jsem chtěla pomáhat lidem vědeckým, fyzickým způsobem. Teď se to změnilo v citlivější přístup, kdy se snažím lidem pomoct v tom, aby se cítili dobře. Rozhodně jsem člověk, který má rád lidi, ráda s nimi navazuji vztah a jsem šťastná, když se cítí dobře."

Nezáleží na tom, o jaký styl se jedná, móda by měla vypadat tak dobře, jak se člověk cítí. Při focení Authentic Beauty Concept spolupracovala Karen se zbytkem týmu a čtyřmi modelkami, kterým pomáhala vybrat minimalistické oblečení dávající vyniknout jejich osobnosti a zároveň je nepřehlušit.

"Myslím, že musí existovat realita a musí existovat komfort. Cokoli člověku obléknete, musí se v tom cítit dobře a sám sebou. Když se někdo cítí dobře v tom, co má na sobě, je to vidět i na fotkách. Je důležité, aby fotograf na svém snímku zachytil alespoň část osobnosti modelky nebo skutečně pochopil, co na ní vypadá dobře. A pro mě toto není tak těžké."

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF