Hovory se skutečnými experty: session stylista Adam Garland

Hovory se skutečnými experty: session stylista Adam Garland

Britský stylista mluví o vnímavosti, čisté kráse, přístupu „bez filtrů“ a autentických vlasech

Lidé

V doslovném slova smyslu není Adam Garland příliš daleko od domova. Vyrostl v malém přímořském městě na Somersetském pobřeží a dnes žije a pracuje v Londýně, jen dvě hodiny vlakem odtud. Ale v přeneseném smyslu je tento session stylista od domova opravdu hodně daleko. Vyrostl bez velkých znalostí o kadeřnictví, kráse nebo módním průmyslu. Ale ve Weston-super-Mare muselo být něco ve vzduchu, když Adam ve čtrnácti získal ve svém rodném městě první práci v salonu. Nejen, že v pětatřiceti má stále vášeň pro vlasový styling, ale i jeho sestra je kadeřnice. Podle svých slov Adam svou práci miluje „někdy až moc“, ale během více než dvaceti let zkrášlování vlasů stvořil skutečně působivé portfolio. Jeho díla se ocitla na stránkách Elle, Harper’s Bazaar, L’Officiel a Vogue – abychom jmenovali aspoň pár z nich. Tento session stylista dělal styling modelkám a celebritám, které chodí po přehlídkových molech a červených kobercích celého světa. V našem rozhovoru vysvětluje, proč se připojil k hnutí Authentic Beauty Movement, co ho inspiruje a proč je pro něj memento programu Authentic Beauty Concept osobně důležité.

Od mytí k péči, od mementa k autentickému vlasovému stylingu. Objevte osobitý autentický styl od Adam.
Rozhovor s Adam - Podcast HODNOTY ZNAČKY

Rozhovor s Adam - Podcast HODNOTY ZNAČKY

Tento Authentic Beauty Concept podcast vám představí pohled Global Creative advokátky Adam Garland na kompletní kadeřnický zážitek.

Lidé
Rozhovor s Adam - Podcast životopis

Rozhovor s Adam - Podcast životopis

V tomto Authentic Beauty Concept podcastu se seznámíte s neznámými osobními příběhy Global Creative advokátky Adam Garland.

Lidé
Rozhovor s Adam - Podcast TAJEMSTVÍ ZE ZÁKULISÍ

Rozhovor s Adam - Podcast TAJEMSTVÍ ZE ZÁKULISÍ

Nechte si vyprávět fascinující příběhy a pohled do zákulisí od cenami ověnčené stylistky a Global Creative Advokátky Adam Garland.

Lidé

Authentic Beauty Concept: Co tě profesionálně inspiruje? 

Včera jsme byli na večeři a já uviděl v obchodě sochu, na jejíchž vlasech byla odvedena úžasná sochařská práce. Upoutalo to moji pozornost a musel jsem zastavit a vyfotit to. Takže inspirace přichází kdykoli a kdekoli. Prostě musíš mít otevřenou mysl. Z profesionálního hlediska jsou lidi, kteří mě inspirovali a nadále inspirují, jako jeden z mých hlavních mentorů, make-up artist Lan Grealis. Takoví lidé mě v průběhu kariéry nejvíc vedli a podporovali. Viděli mě, jaký jsem a podporovali mě velmi autentickým způsobem.

Co pro tebe znamená čistá krása?

Může to znít trochu lacině, ale štěstí je krásné. Žít život, užívat dne, vidět sklenici zpola plnou. Myslím, že v téhle branži je důležité stát na pevných základech, starat se o duševní zdraví a být vnímavý. Rád se obklopuji tímhle druhem energie a takovými lidmi.

Jak ve své práci čistou krásu nacházíš?

Vždycky si přeji, aby se žena cítila a byla krásná, to je to úplně to nejdůležitější. Rád pracuji s tím, co máme k dispozici, a nechci věci překomplikovat. Na place to znamená mít odvahu říct: „Nemusíme toho moc měnit. Tahle žena vypadá fantasticky. Přidejme trochu sem a tam, ale nezničme přitom krásu, se kterou k nám přišla.“

Je to v souladu s přístupem „bez filtrů“? 

V současnosti se s filtry setkáváme všude. Když jsem byl poprvé na Instagramu, provinil jsem se tím, že jsem snad 15 minut retušoval a filtroval. Pracuji s některými význačnými celebritami a jsem si moc dobře vědom toho, jak reagují na požadavky módního průmyslu. Je pro mě vážně osvěžující, že minimalizují používání filtrů a jsou méně posedlí dokonalostí. Každý to chce trochu utlumit.

Co pro tebe znamená úsloví „Krása nemá pravidla“?

Myslím, že pohledem do minulosti, kdy byla definice krásy mnohem omezenější, snadno pochopíme, oč jsou dnes standardy krásy flexibilnější. Každá dekáda dvacátého století má svou vlastní identitu a zdědili jsme celou kupu odkazů od šedesátých po devadesátá léta. Dnes můžeme využít všechny tyto proměnné, ale přitom se vyjadřovat vlastním způsobem. Jako umělec se odkazy z minulosti rád inspiruji, kombinuji je a přidám nějaký svůj prvek. I pro novou generaci, která právě přichází, je zajímavé pracovat s katalogem odkazů, ale nenechat se jimi omezovat. Tam, kde nejsou pravidla, můžeme stvořit cokoli chceme, aby vznikl náš vlastní vzhled.

Jaký je tvůj vztah k Authentic Beauty Movement?

To, co je na myšlence hnutí skvělé, je, že to není jen o produktech. Být součástí programu Authentic Beauty Concept znamená být taky součástí hnutí. Je to velmi povzbuzující pro lidi, kteří si přejí víc dialogu. Osobně mám opravdu rád aspekt vnímavosti. Já ho praktikuji každý den, prostřednictvím meditace a pozitivního myšlení. Myslím, že ve světě, který se soustředí na exteriér, je důležité starat se o duševní pohodu – méně přemýšlet o zevnějšku a víc o věcech uvnitř. To pro mě opravdová autentičnost představuje.

Co dělá memento programu Authentic Beauty Concept tak zvláštním?

Memento, jak říkáme sezením v našem salonu, jde nad rámec mytí a stylingu vlasů, je zkušeností zvláštního druhu. Zákaznice dostane oční masku a nabídneme jí uklidňující zvuky nebo vatu do uší, která tlumí vnější hluk, což je fantastický způsob, jak začít návštěvu v našem salonu. Ještě lepší je zakomponovat tuhle mentalitu i do života po skončení této návštěvy. Lidé se právě tehdy začnou zapojovat, a to může vést k zapojení do komunity. Bude velmi zajímavé sledovat, kam až to během pár příštích let povede.

Jak bys popsal pocit z vlasů v rámci Authentic Beauty Concept?

Byla radost pracovat s těmito produkty. Umožňují mi vytvořit zdánlivě neupravený vzhled, který skvěle odpovídá mé estetice. Produkty jsem využíval k tomu, abych vytvořil několik vrstev. Vlasy si udržují fantastickou kondici, ale jsou tvárné. Jako stylista musím být schopen změnit věci rychle a za pochodu a jsem moc spokojen s tím, jak tyto produkty fungují.

Podle čeho lidé poznají tvé stylistické výtvory? 

Lidé, s kterými pracuji, moji mentoři a lidé, kteří mě v mé kariéře vedli, mi opakovaně říkali, že mám smysl pro detail. To se může projevit například v úpravě jemných vlásků kolem linie obličeje, ve zvlnění culíku, ale i v tom, jak nanáším jednotlivé přípravky. Pořád cítím pokoru a jsem rád, že si toho lidé všímají. Ke každému zákazníkovi přistupuji individuálně, snažím se s ním navázat kontakt a rád se vyptávám. Když dosáhnu toho, aby se u mě lidé dobře cítili, dává mi to spoustu tvůrčí svobody a kontroly, kterou potřebuji, a to je pro mě moc důležité.

Podívejte se na britského session kadeřníka a globálního reprezentanta AUTHENTIC BEAUtY CONCEPT Adama Garlanda při vytváření vlnitého stylu inspirovaného vintage atmosférou s použitím pečlivě vybraných produktů z řady… Pro tento živý styl Adam připravuje čerstvě umyté vlasy pomocí přípravků Bezchybný základ a Tvarující krém, pak vytváří jednoduché ležérní vlny, které zafixuje pomocí Flexibilního spreje. Na závěr Adam použije Rozjasňující sprej pro hebký, vláčný a lesklý vzhled.

Lidé

Naučte se, jak vytvářet tento dokonale (ne)dokonalý výčes z krátkých vlasů a seznamte se s tím, jak globální reprezentant AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Adam Garland odkrývá tajemství suchého stylingu… Adam vlasy nejdříve připravuje pomocí Objemové pěny, používá přitom vysoušeč pro zvýraznění objemu, pak do vlasů vpracuje Suchý šampon pro lehkou kontrolu stylu a struktury. Závěrečný účes je doplněný elegantními mini vlasovými hřebínky, zafixovaný Flexibilním vlasovým sprejem a rozzářený Sprejem pro lesk.

Lidé

Seznamte se s tím, jak globální reprezentant AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT a uznávaný session stylista Adam Garland používá inovativní techniky pro vytvoření tohoto bezstarostného uhlazeného stylu.... Tady Adam připravuje suché vlasy se Silným vlasovým sprejem, pročesáváním uhlazuje zadní partii vlasů pro vytvoření tvaru před zafixování teplem. Pro strukturování vetře do vlasů Tvarující krém a konečky vlasů jemně kontroluje přípravkem Bezchybný základ. Pro zakončení Adam do středních partií použije Flexibilní vlasový sprej pro zajištění volných pramínků.

Lidé

Podívejte se na globálního reprezentanta AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Adama Garlanda prezentuje, jak může dlouhý schovaný cop vytvořit iluzi krátkých vlasů v tomto nadčasovém opravdovém stylu....... Po vytvoření dlouhého volného copu používá Adam Suchý šampon přinášející tvárnost vlasů při jejich skládání nahoru a dolu pro vytvoření klasického mikádového tvaru. Silný vlasový sprej používá k zafixování vlasů s dlouhotrvající pevností příjemnou na dotyk. K doladění stylu používá Adam tepelný styling přidávající jemné zvlnění.

Lidé

Britský session kadeřník a globální reprezentant AUTHENTIC BEAUtY CONCEPT Adam Garland ukazuje, jak upravit dlouhé vlasy a dodat jim pohyb a tvar pomocí pouhých dvou vysoce výkonných stylingových produktů.... Pro tento styl Adam připravuje dlouhé volně splývající vlasy pomocí Suchého šamponu, konečky prstů vpracuje produkt do kořínků a vytváří tak počáteční objem a strukturu. Pro vytvoření přirozeně působícího stylu s objemem postupně natupíruje kořínky. Silný vlasový sprej zafixuje objem s vlasy vykartáčovanými do ležérního stylu

Lidé

Nechte se inspirovat, aby dlouhými vlasami, protože AUTHENTIC CONCEPT CONCEPT Global Advocate, Adam Garland, vytváří bez námahy dlouhý vzhled vlasů s krásnou definicí… Adam připravuje vlasy přípravkem Flawless Primer, tekutou přípravnou mlhou s ochranou proti foukání, před kroucením a připne dlouhé sekce. Poté nechá vyschnou a následne vyfouká, aby vytvořil krásně přirozeně vypadající vlnu. Aby vlny byli krásné, Adam vyhlazuje Glow Touch pro zářivý povrch s jemnou definicí a pohybem.

Lidé

#Authentic­Beauty­Movement
#MYBELIEF